Vykusių renginių (susitikimų) sklaida

2022 m. kovo 16 d. mokytojų tarybos posėdyje direktoriaus pavaduotoja ugdymui informavo, kad atnaujintų bendrųjų programų projektai paskelbti interneto puslapyje www.emokykla.lt . Nutarta individualiai nagrinėti mokomųjų dalykų atnaujintų programų projektus ir kolegialiai nagrinėti mokomųjų dalykų kompetencijas bei vertinimą.

2022 m. rugpjūčio 31 d. mokytojų tarybos posėdyje direktoriaus pavaduotoja pristatė atnaujintų programų diegimo kalendorių. Nutarta nagrinėti individualiai atnaujintų bendrųjų programų projektus.

2022 m. spalio 18 d. Šilutės Pamario progimnazijos bendruomenei buvo organizuotas seminaras „Atnaujinto ugdymo turinio diegimas. Kompetencijomis grįstas ugdymas“.

Lektorė Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktorė Rasa Mašurienė

2022 m. spalio 25 d. vyko pirmasis UTA komandos susitikimas, kurio metu buvo aptartos atnaujintų programų diegimo veiklos. UTA komandos nariai pasidalijo aktualijomis ir naujienomis.

2022 m. lapkričio 22 d. progimnazijos mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) visuotiniame susirinkime buvo pristatytos atnaujintų programų diegimo veiklos.

2022 m. lapkritis – gruodis metodinės grupės dirba prie atnaujinamų programų, aiškinasi kompetencijas ir jų sandus, kuria mokomųjų dalykų kompetencijų žemėlapius.

2022 m. gruodžio 13 d. Šilutės Pamario progimnazijos bendruomenei organizuotas seminaras „Kompetencijomis grįstas ugdymas pamokoje“. Lektorė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos prof. dr. Aušra Kazlauskienė.

2023 m. sausis – sukurtas filmukas mokinimas „Ugdymo turinio atnaujinimas (UTA)“.

2023 m. sausio 16 d. UTA komanda parengė ilgalaikio plano formos projektą, siūlymus dėl 30 proc. ugdymo turinio planavimo.

2023 m. sausio 18 d. Mokytojų susirinkime pristatytas ugdymo turinio planavimas pagal atnaujintas bendrąsias programas (BP įvadas), aptarta ir patvirtinta ilgalaikio plano forma.

2023 m. vasaris – metodinės grupės aptaria ir teikia siūlymus dėl 30 proc. ugdymo turinio planavimo ir atnaujinto ugdymo turinio diegimo.

2023 m. vasario 20 d. UTA komanda apibendrino metodinių grupių siūlymus dėl 30 proc. ugdymo turinio planavimo ir susitarimus dėl atnaujinto ugdymo turinio diegimo .

2023 m. kovo 15 d. Mokytojų tarybos posėdyje priimti susitarimai dėl 30 proc. ugdymo turinio planavimo bei atnaujinto ugdymo turinio diegimo.

2023 m. kovo 21-31 d. atliktas tyrimas „ Mokytojų pasirengimas atnaujinto ugdymo turinio diegimui“.

2023 m. balandžio 5 d. UTA komanda aptarė tyrimo „Mokytojų pasirengimas atnaujinto ugdymo turinio diegimui“ rezultatus.

2023 m. balandžio 9 d. Mokytojų tarybos posėdyje pristatyti tyrimo „Mokytojų pasirengimas atnaujinto ugdymo turinio diegimui“ rezultatai.

2023 m. gegužės 9 d. UTA komanda parengė pamokos stebėjimo protokolo projektą.

2023 m. gegužės 15 d. Šilutės Pamario progimnazijos mokytojai dalyvavo nuotoliniame ilgalaikės programos „Atnaujintos bendrosios programos – kompetencijomis grįstas ugdymas“ III modulio – „ Kompetencijomis grįsta pamoka/veikla“ seminare. Šį seminarą vedė lektorių komanda Kristina Paulikė, Ingrida Mereckaitė-Kušleikė, Dr. Daiva Jakavonytė-Staškuvienė.
Seminaro metu buvo aptarti bendri ir esminiai BP pokyčiai, ugdomos kompetencijos ir jų raiška pamokos uždavinyje, pamokos veikloje, užduotyse, kompetencijų vertinimo pavyzdžiai, pamokos struktūra. Mokytojai atliko praktines užduotis. Pateiktose užduotyse reikėjo atpažinti ugdomas kompetencijas. Mokytojai susiskirstę į grupes pagal mokomuosius dalykus kūrė pamokos uždavinius, juos aptarė. Akcentuotos pamokos sudėtinės dalys: pamokos uždavinys, orientuotas į rezultatą, tikslingas kompetencijų ugdymas (is), visų mokinių įtraukimas į aktyvias veiklas, savivaldus mokymasis, veiklų įvairovė, „turtingos“ užduotys ir veiksminga refleksija.

2023 m. spalis – lapkritis. Metodinės grupės aptarė atnaujinto ugdymo turinio diegimo sėkmes, iššūkius.

2023 m. gruodžio 13 d. Visuotiniame mokytojų susirinkime pristatytos atnaujinto ugdymo turinio diegimo sėkmės, iššūkiai, pateikta informacija apie įsigytus vadovėlius pagal AUT.

Atnaujinta 2024-02-08