Skaitymo savaitės

Vydūno 145-osios gimimo metinės
2013-03-22

Kovo 22 dieną švenčiame mūsų kraštiečio, filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos (1868 m. kovo 22 d. – 1953 m. vasario 20 d.) 145-ąsias gimimo metines.
Visą savaitę mokyklos bibliotekoje vyko susitikimai, skaitymai, skirti mąstytojo filosofijai. Mokiniai susipažino su Vydūno biografija bei kūryba, bibliotekoje parengta stendine medžiaga apie filosofo gyvenimą.
5d bei 6b klasių mokiniams ištraukas iš rašytojo biografijos, kūrinių skaitė ir pasakojo mokytojos Nijolė Kungelienė, Jolanta Mačiulienė, bibliotekos vedėja Violeta Kraniauskienė, vyresnių klasių mokiniai Martynas Kšatuckas bei Evaldas Drobnys.
Renginius pravedė bibliotekininkės Violeta Kraniauskienė, Daiva Cirtautienė, mokytojos Nijolė Kungelienė, Jolanta Mačiulienė.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA      OLYMPUS DIGITAL CAMERA      SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC      SAMSUNG CSC      SAMSUNG CSC

Skaitymai skirti Mažosios Lietuvos mąstytojui Vydūnui
2013-03-22

Pradinių klasių mokiniai aiškinosi, kuo mūsų kraštui svarbus Vydūnas ir ko galima pasimokyti iš šio mąstytojo. Apsilankę bibliotekoje vaikai išgirdo pasakojimų iš Vydūno biografijos, susipažino su stendine paroda, kurią parengė ir pristatė bibliotekininkė Laima Lendraitienė.
4e klasės mokiniai domėjosi ir skaitė apie filosofo požiūrį į sveiką gyvenseną, o 3e klasės mokiniai žiūrėjo filmą apie Vydūną, kuris atskleidė kultūros veikėjo gyvenimo prasmę, priminė rašytojo paliktus darbus. 3d klasės mokiniai parengė projektą “Ką sužinojau apie Vydūną?“. Vaikai rinko medžiagą, bibliotekoje pristatė savo darbus.
Renginius pravedė bibliotekininkė Laima Lendraitienė, mokytojos Violeta Lukočienė, Snieguolė Diekantienė, Dalia Elena Solovjovienė.

DSC06093      DSC06090      DSC06088

DSC06086      DSC06084      DSC06067

Sigito Gedos 70-ečio jubiliejui paminėti
2013-02-04

Vasario 4 dieną būtų sukakę 70 metų poetui, dramaturgui, kritikui, vertėjui ir eseistui – Sigitui Gedai. Ta proga Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai surengė renginį „Skaitymai skirti Sigito Gedos poezijai“.
Sigito Gedos eilėraščiai – tai klausimų ir atsakymų derinys. Poetas kalba su vaiku apie tai, kad gyvenime būna ir bjaurių dalykų, bet šalia veriasi ir kitas – grožio pasaulis…
Visą savaitę klasių mokytojos su savo mokiniais lankėsi bibliotekose, kuriose buvo supažindinti su iškilia asmenybe ir jo kūryba. Po to mokytojos skaitė ir deklamavo poeto eiles, mokiniai klausėsi S. Gedos žodžiais parašytų dainų „Vakaro prašymas“, „Senos mašinos“, „Baltoji varnelė“ internetinius pristatymus, o juos lydėjo vaikų šypsenos ir ritmiški judesiai.
Bibliotekininkės Violeta Kraniauskienė, Daiva Cirtautienė ir Laima Lendraitienė parengė stendines parodas skirtas Sigito Gedos kūrybai bei mokiniams papasakojo apie poeto gyvenimą.
Renginį pravedė mokytojos: Dalia Elena Solovjovienė, Snieguolė Diekantienė, Jolanta Kutkienė, Rasa Dulkienė, Violeta Lukočienė.

DSC05792      DSC05799      DSC05804

DSC05853      DSC05857      DSC05881

 

Skaitymo savaitė „Pasaką seka Mama…“
2013 m. vasario mėn. 4 – 8 d.

Pasak Antuano de Sent Egziuperi, visi žmonės vienodai, ateina iš namų, iš „vaikystės pasaulio“, kupino fantazijos, pasakų. Mamos sekama pasaka tarsi išskleidžia ramybės sparnus ir savo šiluma įsiskverbia į vaiko širdį…
Pasakos sekamos tam, kad pabūtume su vaiku, parodytume jam dėmesį. Pasaka moko analizuoti tai, kas yra gera ir bloga, taip lavinamas teksto suvokimas ir skatinamas rišlus pasakojimas, turtinamas vaiko žodynas.
Pasakos yra nuostabus priešnuodis, vaiką ir tėvus saugantis nuo vienišumo, padeda rasti kelią, kuriuo einant galima būti kartu. Pasakos pakviečia bendrauti ir suartina jos kūrime ir perdavime dalyvaujančius žmones – vaikus ir suaugusiuosius. Pasakų vaidmuo labai svarbus, jos suteikia mažajam paramą, kompensuoja nepatenkintus poreikius, pasiūlo naujus mąstymo ir veiklos pavyzdžius, stimuliuojančios asmenybės vystymąsi, padėdamos kaupti asmeninius resursus, pažinti ir suprasti kitų, paskui ir savo paties poelgių motyvus, atverti širdį grožiui ir gėriui (www.visalietuvaskaitovaikams.lt Skaitymo balsu vaikams magija. Pasakų magija).

1d klasėje (mokytoja Laima) Deivido mama Lilija Venckienė su lėlėmis sekė latvių liaudies pasaką “Kiškis ir lapė”. Mokiniai susipažino ir aptarė Vitoldos Glebuvienės ir Anzelmo Matučio sudarytą knygą “Jums mažieji”.
1e klasėje (mokytoja Nida) Mato mama Idalija Ragelienė sekė pasaką “Dygliuko drevėje” iš savo vaikystės Ingeborgos Foistel knygos “Miško pasakos”. Mama vaikams papasakojo, jog šiai knygelei jau 40 metų.
1f klasėje (mokytoja Lijana) Elingos mama Ingrida Kavaliauskienė papasakojo apie Tony Wolf knygą “Miško pasakos” ir sekė pasaką “Strazdų vestuvės”.
2d klasėje (mokytoja Ona) Liutauros mama Lina Beržinienė papasakojo apie švedų pasakų knygą “Labanakt, vaikučiai”ir sekė pasaką “Karaliaus kiškiai”.
2e klasėje (mokytoja Janina) Dominyko mama Žydrūnė Drabkinienė iš Valdemaro Sasnausko “Vaikučių pabiručių pasakėlės” sekė pasaką “Šimto zuikių piemuo”.
2f klasėje (mokytoja Vida) Einarto mama Vilma Gečienė papasakojo apie savo vaikystės knygelę, kuriai jau 36-eri metai ir pasekė brolių Grimų pasaką “Nykštukas”.
3d klasėje (mokytoja Dalia) Emilijos mama Jovita Raudoniūtė papasakojo apie knygą “Lietuvių liaudies pasakos” ir pasekė pasaką “Devyni broliai ir jų sesuo Elenytė”.
3e klasėje (mokytoja Snieguolė) Viliaus mama Aurelija Žymančienė paskaitė iš Astridos Lindgrend apysakos “Mes Varnų saloje” ištraukas.
3f klasėje (mokytoja Jolanta) Martyno mama Sigita Rimkienė papasakojo apie knygą “Lietuvių stebuklingos pasakos” ir pasekė pasaką “Joniukas ir Elenytė”.
4d klasėje (mokytoja Dalia) Emilijaus mama Laura Martutaitienė pristatė knygą “Suomių pasakos” ir sekė pasaką “Lokio, vilko ir lapės bičiulystės pradžia”.
4e klasėje (mokytoja Violeta) Deivinos mama Saulina Jokubauskaitė skaitė Jono Biliūno apsakymą “Brisiaus galas”.
4f klasėje (mokytoja Rasa) Jovaigės mama Lina Račkauskaitė papasakojo apie knygą “Antano Vaičulaičio pasakų rinktinės” ir pasekė “Uodo” pasaką.

DSC05655      DSC05667      DSC05676

DSC05754      DSC05746      DSC05736

DSC05687      DSC05694      DSC05701

DSC05712      DSC05719      DSC05726

Leave a Reply