Skaitymo popietės

Popietė skirta Motinos dienai
2015-04-30

Balandžio 30 dieną, pradinių klasių mokiniai susirinko į popietę skirtą Motinos dienai „Ačiū tau, mama, už žodžių kraitį“, kurioje dalyvavo buvusi ilgametė M. Jankaus lietuvių kalbos mokytoja Stasė Mockuvienė. Į popietę vaikai atsivedė ir savo mamas.
Mokytoja Violeta Šimkaitienė popietę pradėjo poetės Elenos Skaudvilaitės eilėmis apie mamą ir papasakojo vaikams apie jų mamų mamas, močiutes, kurios senovėje sunkiai dirbo įvairius lauko, ūkio darbus, verpė, audė ir dainavo lopšines vygėje augančiam vaikui.
Pasak mokytojos S. Mockuvienės, jau gilioje senovėje mamos buvo pirmosios savo vaikų mokytojos. Mokyklų dar nebuvo, todėl savamokslės mamos mokė savo vaikus skaityti. Viešnia išraiškingai paskaitė Leonardo Žitkevičiaus eilėraštį „Dainuok, motule“.
Įvairių autorių eiles, skirtas Motinos dienai skaitė antrokai: Vytautė Jucikaitė, Justinas Butkevičius, Austėja Krasauskaitė, Rokas Arnašius; trečiokai: Deimantė Jankauskaitė, Erika Ežerinskytė, Aušrinė Juzelėnaitė, Skaistė Sungailaitė; ketvirtokai: Ingrida Auškalnytė, Justinas Šiuša.
Erikos mama perskaitė pasakojimą apie seną senelį, kuris pradėjęs aštuntą dešimtį tarė: mokytis niekada nevėlu.
Vaikai atidžiai klausėsi vieni kitų skaitomų eilių, pasakojimų ir neslėpė džiaugsmo, matydami savo mamas. Jautėsi šiltas bendravimas. Su meile mažieji skaitytojai skaitė mamoms savo pagamintose atvirutėse įrašytas eiles, įteikė gėlyčių puokšteles. Kartu su mamytėmis pasivaišino saldumynais. Ugdytiniai suprato, kad iš knygų apie daug ką sužinome. Mokytojos linkėjo mamoms auklėti vaikus savo gražiu pavyzdžiu, kartu nueiti į biblioteką, kasdien skirti skaitymui 20 minučių per dieną.
Popietę pravedė spec. pedagogė Violeta Šimkaitienė.

DSC07851      DSC07847      DSC07845

Tarptautinė vaikų knygos diena.
Popietė „Ketvirtokai skaito pirmokams“
2015-04-10

Tarptautinė vaikų knygos diena pradėta švęsti 1967 metais balandžio 2 dieną, jos idėją iškėlė Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). Šiemet vaikų knygos diena ypatinga tuo, kad sutapo su Danų pasakų kūrėjo, poeto Hanso Kristiano Anderseno 190 metų jubiliejumi, pasakojo mokytoja Vida Giedrienė.
Šia proga 4f klasės mokiniai pakvietė į popietę pirmokus, pasiklausyti H. K. Anderseno pasakos „Ramunė“. Pasaką skaitė:
Viltė Benkunskaitė,
Goda Kaziukonytė,
Urtė Jonaitytė,
Denisas Cima.
Iš vyresniųjų draugų pirmokai mokėsi klausyti, išgirsti, įsivaizduoti bei nusakyti kūrinio nuotaiką, jausmus. Išklausę pasaką, vaikai aiškinosi kas atsitiko ramunei? Kaip ji atrodė? Su kuo ji susidraugavo? Kaip baigėsi ramunės ir vieversio gyvenimas? Suprato, kad pasakose slypi gyvenimo paslaptys, iš kurių galima daug ko pasimokyti. Papasakojo, kaip svarbu mokėti sklandžiai skaityti, nes tada bus galima pasiimti knygutes iš bibliotekos ir pradėti patiems skaityti.
Popietėje dalyvavo 1d, 1e, 1f klasių mokiniai ir jų mokytojos: Dalia Elena Solovjovienė, Snieguolė Diekantienė, Jolanta Kutkienė.
Popietę pravedė mokytoja metodininkė Vida Giedrienė.
Popietę stebėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Norkuvienė.

3      2      1

Kelionė per H. C. Andersano pasakas
2013-04-18

Skaitymo popietėje dalyvavo antrų klasių mokiniai, lankantys logopedines pratybas. Vaikai pasakojo, kokias H. C. Andersano pasakas jau yra skaitę. Bibliotekos vedėja ir logopedė skaitė pasaką “Coliukė”, o vaikai turėjo atlikti užduotis: atidžiai klausyti, nuspalvinti iliustracijas pasakai, suklijuoti jas į tinkamus pagamintos knygutės puslapius, kad iliustracija atitiktų teksto turinį.
Popietę pravedė: bibliotekos vedėja Violeta Kraniauskienė, logopedė metodininkė Jurgita Šikšniuvienė.

DSC_5460      DSC_5458      DSC_5456

DSC_5455      DSC_5452      DSC_5451

Skaitymo popietė Motinos dienai
2013-05-03

Artėjant mamyčių šventei pamoką skyrėme maloniam ir abipusiam vaikų – tėvelių bendravimui per skaitymą, pasakoja spec. pedagogė Violeta Šimkaitienė.
Įvairių rašytojų trumpus kūrinėlius, straipsnelius, lietuvių liaudies pasakas mokančias pasisemti gėrio, pamokymų, kuriuos galima pritaikyti ir gyvenime, skaitė vaikai: Algimanto Zurbos „Senas senelis“, Vytauto Kazielos „Senelis ir mokslas“, iš vaikų enciklopedijos apie mamą, Žemaitės „Mamaitė“, Leonardo Gutausko „Motulės pamoka“, Jono Burkaus „Tėvelis“, Algimanto Baltakio „Tėtės rankos“, Brolių Grimų pasaką „Saldi košė“. Apie medelio skausmą, lietuvių liaudies pasaką „Geroji žynė ir mergaitė“ skaitė 2 d klasės mokinio Eimanto mama Sandra Mockutė, Eimanto močiutė Kristina. Tumo Vaižganto kūrinį „Aleksiukas gydo motutę“ skaitė Justo mama Liudmila Šiušienė.
Girdint skaitant savo mamas vaikų veiduose švytėjo šypsenos. Popietės metu jautėsi šilta bendravimo atmosfera. Su tėveliais aptarta kaip siekti kuo geresnių vaikų skaitymo įgūdžių rezultatų, kaip skatinti gėrio, grožio pajautimą. Kaip svarbu nuo mažens puoselėti kuo šiltesnius, vaikų ir tėvų tarpusavio santykius. Popietės pabaigoje vaikai pasveikino savo mamytes puokštelėmis iš blindžių, lankstinukais, į kuriuos surinko gražiausius žodžius ir meilę savo mamytėms.
Popietę pravedė: specialioji pedagogė Violeta Šimkaitienė.

DSC06315      DSC06317      DSC06319

DSC06334      DSC06330      DSC06320

DSC06328      DSC06324      DSC06329

Atvira popietė
„Ir švelnumą, ir jaukumą – viską atneša Mama“
2014-04-30

Į popietę susirinko II – VII klasių mokiniai ir jų tėveliai.
Popietės tikslas – skatinti mokinius, tėvelius, pedagogus dažniau susiburti drauge, siekiant šiltesnio bendradarbiavimo, efektyvesnės pagalbos ugdyme per skaitymą.
Įvairių rašytojų trumpus kūrinėlius, straipsnelius, lietuvių liaudies pasakas, mokančias pasisemti gėrio, pamokymų, kuriuos galima pritaikyti ir gyvenime skaitė vaikai. A. Zurbos „Senas senelis“ skaitė Justas Šiuša, V. Kazielos „Senelis ir mokslas“ – Eimantas Baziliauskas, iš vaikų enciklopedijos apie mamą skaitė Ingrida Auškalnytė, Žemaitės „Tėvelis“ – Lukas Ūselis, A. Baltakio „Tėtės rankos“ – Deimantas Tarasevičius, brolių Grimų pasaką „Saldi košė“ skaitė Daina Naujokaitė, o apie medelio skausmą – Tomas Endrikaitis.
Lietuvių liaudies pasaką „Geroji žynė ir mergaitė“ skaitė 2 d klasės mokinio Eimanto mama Sandra Mockutė. Džiugu, kad visuose renginiuose dalyvauja ir Eimanto močiutė Kristina. T. Vaižganto kūrinį „Aleksiukas gydo motutę“ skaitė Justo mama Liudmila Šiušienė.
Popietėje su vaikai tėveliais aptarė kaip skatinti vaikus skaityti bei siekti geresnių ugdymosi rezultatų.
Popietės metu vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, ugdėsi pasitikėjimą savimi, rinko ir skaitė posakius apie mamą ir užduotis suklijavo ant gėlių žiedų simboliniame vazonėlyje. Po to vaikai pasveikino savo mamas su Motinos diena blindžių puokštelėmis.
Popietę pravedė: logopedės Jurgita Šikšniuvienė, Daiva Petrauskytė, specialioji pedagogė Violeta Šimkaitienė, mokytoja Lijana Šerpytienė.

SAM_3293      SAM_3300      SAM_3301

SAM_3319      SAM_3310      SAM_3302

Leave a Reply