Skaitymo akcijos

Skaitymo akcija 9 – 10 klasių mokiniams
2013-01-31

Dalyvauti pirmojoje skaitymo akcijoje neatsitiktinai buvo pakviesti 9–10 klasių moksleiviai. Jie – mokykloje vyriausieji ir pavyzdys visiems įstaigos mokiniams. Neatsitiktinai buvo pasirinktos ir Ričardo Bacho apysakos „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“ ištraukos, kuriomis tikėtasi pasiekti mokinių širdis, įkvėpti ir pakelti sparnus nevaržomam gyvenimo skrydžiui, tobulybės siekiui… Mokyklos direktorius Jonas Bendžius asmeniniu pavyzdžiu parodė, jog knyga turėtų užimti svarbiausią vietą vaiko gyvenime, o skaitymas po 20 minučių kiekvieną dieną – tai raktas, kurio sėkmė yra žinios, o raktas į žinias yra skaitymas.
Tardamas žodį mokiniams, mokyklos direktorius pabrėžė, „ kompiuteris nėra geriausias jūsų draugas, knyga turėtų užimti svarbiausią vietą jūsų gyvenime“. Jis pažymėjo, jog skaitymo įprotį ir entuziazmą knygoms reikia ugdyti vaikystėje, kasdieną skaitant vaiko malonumui, sekant suaugusiųjų bei tėvų pavyzdžiu.
Pasak renginyje dalyvavusių mokyklos jaunųjų žurnalistų, 8e klasės mokinių Brigitos Gaižauskaitės, Gabrielės Rumšaitės, Viktor Vostrikov „ mokiniai, dalyvavę akcijoje, buvo maloniai nustebinti, pajutę, kad knyga ir skaitančiojo balsas gali suteikti daug džiaugsmingų, įdomių akimirkų“.

Kūrinio ištraukas skaitė mokiniai ir mokytojai: Jonas Bendžius, Elvita Andriulionienė, Jolanta Mačiulienė.
Skaitymo akciją organizavo: Dalia Elena Solovjovienė, Nijolė Kungelienė.

Daugiau skaitykite:
Skaitymo akcija Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje. Dalia Elena Solovjoviene. www.visalietuvaskaitovaikams.lt

DSCF3050     DSCF3057     DSCF3066

DSCF3075     DSCF3080     DSCF3088

Skaitymo akcija 8 klasių mokiniams
2013-03-22

 Kovo 22 dieną mokykloje vyko skaitymo balsu akcija, skirta aštuntų klasių mokiniams. Pasak Nijolės Kungelienės, mokiniai dar kartą išgirdo apie skaitymo naudą, kurią buvo girdėję iš lietuvių kalbos mokytojų.
Tik dabar, klausydami skaitančių ne tik klasės draugų, bendraamžių, bet ir dėstančių mokytojų, jie galėjo išgirsti balso ir žodžio dermę, pajusti ir išgyventi tai, ką parašė autorius, interpretavo skaitovai.
Ištraukas iš Holgerio Puko kūrinio „Tyna“ skaitė direktoriaus pavaduotojas ugdymui Helmutas Vaškaitis, geografijos mokytojas Feliksas Budrikas, 8e klasės mokinys, rajono bei Klaipėdos apskrities meninio skaitymo konkurso laureatas, Viktor Vostrikov bei aštuntų klasių mokiniai.
Renginį vedė 8f klasės mokinės Kristina Būdvytytė ir Eglė Jakaitė, muzikinius kūrinius atliko 8f klasės mokinė Justina Pleikytė ir muzikos mokytoja Vita Bočkuvienė.
Mokinius skaitymo akcijai rengė mokytojos Reda Bernotienė, Elvita Andriulionienė, Regina Meškauskienė, Loreta Petrauskaitė, Nijolė Kungelienė.

1505     1464     1466

1467     1521     1522

1523     1527     1470

Hanso Christiano Anderseno gimtadienis ir Tarptautinė vaikų knygos diena
2013-04-12

Balandžio 2-ąją, danų rašytojo, poeto Hanso Christiano Anderseno (1805-1875) gimimo dieną, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena.
Ta proga I – IV klasių mokiniai dalyvavo skaitymo akcijoje ir klausėsi visame pasaulyje gerai žinomo pasakininko pasaką „Sraigė ir radastas“.
Akcijos metu mokiniai diskutavo apie knygų skaitymo naudą ir pasakų terapiją. Vaikai sužinojo, jog skaitymas balsu bet kokio amžiaus žmogui padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, pailsėti nuo kasdienių darbų, rūpesčių, pajusti palengvėjimą, išlaisvinti fantaziją, pasvajoti, pasimėgauti gražia literatūrine kalba, sklandžiu pasakojimu.
Muzikinius intarpus atliko Šilutės r. vaikų meno mokyklos styginis ansamblis, vadovaujamas Irenos Bogužienės ir Giedrės Saugaitytės.
Pasaką skaitė mokytojos Vida Giedrienė, Rasa Dulkienė, Dalia Elena Solovjovienė

DSC06214     DSC06227     DSC06230

DSC06231     DSC06248     DSC07261

Nacionalinė UNESCO komisijos globojama Skaitymo akcija
Prano Mašioto skaitymai
2013-04-23

Balandžio 23 d. 12 val. visoje Lietuvoje buvo skelbiama Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos globojama Skaitymo akcija, vykstanti bibliotekose ir ugdymo įstaigose. Mūsų mokyklos pradinukai taip pat prisijungė prie šios akcijos, kuri buvo skirta Prano Mašioto skaitymams.
1d klasėje (mokytoja Laima Kaniauskienė) buvusi mokytojos mokinė penktokė Violeta Chomičiūtė pirmokams paskaitė iš Prano Mašioto „Senelės pasakos“ pasaką „Kieno avinas stipresnis“. 1 e klasėje mokytoja Nida Vismantienė savo mokiniams pasekė pasaką „Obelėlė“. 1f klasėje (mokytoja Lijana Šerpytienė) pasaką „Kai aš mažas buvau“ skaitė praktiką atliekanti Klaipėdos valstybinės kolegijos II kurso studentė Birutė Urbytė.
2f klasėje mokytoja Vida Giedrienė savo mokiniams pasekė Prano Mašioto pasakaites „Žąsiukas puikininkas“, „Du gaidžiai“ ir „Julytės svečiai“. 2e klasėje (mokytoja Janona Šerlinskienė) svečiavosi 4e klasės mokinys Marius Žvynakis ir antrokams pasekė pasakas „Kiškis vagilis“ ir „Pavasaris“.
3e klasėje (mokytoja Snieguolė Diekantienė) mokiniai patys rinko medžiagą apie Praną Mašiotą. Rašytojo biografiją pristatė Benas Sokolovas, o iš Prano Mašioto knygynėlio serijos apsakymus „Vilkiukas“, „Žvirbkių mokykla“ skaitė geriausios klasės skaitovės Monika Montvydaitė ir Ieva Jotkutė.
4e klasėje (mokytoja Violeta Lukočienė) svečiavosi specialioji pedagogė Violeta Šimkaitienė, kuri mokiniams paskaitė apsakymą „Morkos“. Savo klasės draugams apie rašytojo biografiją ir kūrybą papasakojo Arnas Kmita.
4e klasėje (mokytoja Rasa Dulkienė) vaikai patys surengė skaitymus ir geriausi klasės skaitovai Eimantas Mockus, Karina Matulevičiūtė, Ema Repinaitė, Indrė Montvydaitė, Paulina Stasionytė, Radvilė Šidlauskaitė paskaitė Prano Mašioto pasakas „Kiškis drąsuolis“, „Kazytės darželis“, „Pabėgusi obelis“, „Medžiotojai“.
Mokyklos bibliotekininkė Laima Lendraitienė svečiavosi 3d ir 4d klasėse ir papasakojo apie rašytoją Praną Mašiotą bei paskaitė pasaką „Kai aš mažas buvau“.
Akciją organizavo projekto „Skaitanti mokykla“ komandos vadovė Dalia Elena Solovjovienė.

DSC06255      DSC06257      DSC06270

DSC06272      DSC06279      DSC06283

DSC06293      DSC06295      DSC06299

 Skaitymo akcijos 5 – 7 klasių mokiniams
2013 m. gegužės mėn.

Akcijų metu buvo skaitomos ištraukos iš Prano Mašioto knygų „Kai aš mažas buvau“ ir Viljamo Sarojano „Tėti, tu keistuolis“. Ištraukas skaitė ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, klasių vadovės Vilma Ežerinskienė, Violeta Stanišauskienė, Jolanta Mačiulienė, direktoriaus pavaduotojas ugdymui Helmutas Vaškaitis.
Muzikinius intarpus atliko mokyklos gitaristų būrelis, vadovaujamas mokytojos Ivetos Ambrulaitienės, fortepijonu skambino 5d klasės mokinys Kasparas Mikužis, 6b klasės mokinės: Karina Daukšaitė ir Augustina Pikelytė, Dominyka Mockutė.
Penktų ir šeštų klasių mokiniams renginį vedė bendramokslės Laura Balcerytė ir Augustė Gečaitė. Septintokams – Emilija Lidžiūtė, Vaiva Klumpytė iš 7a klasės.
Akcijai mokinius rengė lietuvių kalbos mokytojos: Jolanta Mačiulienė, Reda Bernotienė, Regina Meškauskienė, Loreta Petrauskaitė bei Nijolė Kungelienė.
Renginio nuotraukos Astos Memytės.

Skaitovai i rakvariumas 017     Skaitovai i rakvariumas 034     Skaitovai i rakvariumas 039

Skaitovai i rakvariumas 040     Skaitovai i rakvariumas 063     Skaitovai i rakvariumas 072

Skaitymo akcijos darželinukams „Skaitau mažajam draugui“
L/d „Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo grupėje

2015-03-05

Šiais metais projekto organizatorių numatytos veiklos siekia puoselėti mokinių bendradarbiavimą, todėl skaitymo balsu akcijos vyksta ne tik klasių mokiniams, bet ir priešmokyklinės grupių ugdytiniams. Kovo mėnesį ketvirtokai savo mažiesiems draugams surengė lopšelių – darželių „Ąžuoliukas“, „Raudonkepuraitė“, „Gintarėlis“ skaitymo akcijas „Skaitau mažajam draugui“. Ketvirtų klasių mokiniai skaitė ir vaidindami mažiesiems draugams, asmeniniu pavyzdžiu skatino darželinukus skaityti knygas kartu su savo tėveliais.
Vaikai klausėsi Vytauto Petkevičiaus „Kodėlčius“, Bitės Vilimaitės „Baidyklė“, Vytauts V. Lansbergio „Trumpas Rudnosiuko laiškas ežiui“, kūrinių ištraukų. Lietuvių liaudies pasakų: „Atsilygino“, „Aš pats“, Karaliaus akivaizdoje“, „Kam klius, kam neklius“, „Bičių piemuo“, „Balno kilpa“.
Kūrinių ištraukas skaitė 4c klasės mokytoja Laima Akucevičienė ir ketvirtų klasių mokiniai:
4c – Eimantė Maskaliovaitė;
4a – Dominyka Paičiūtė;
4b – Kornelija Krasnovaitė;
4b – Rokas Venckus.
Bitės Vilimaitės „Baidyklė“ apsakymo ištraukas vaidino: Beatričė Stonytė (4b), Paulina Timoščenko (4b), Ugnė Martinkutė (4b), Benas Barbutka (4a), Eduardas Targonskis (4a), Deimantė Vytuvytė (4c).
Klausydamiesi kūrinių vaikai sužinojo, kokie puikūs ir pamokantys yra lietuvių rašytojų kūriniai, kaip iš jų galima pasisemti gyvenimiškos išminties, patarimų. Aiškinosi, kokios vaizdingos ir šmaikščios gali būti kasdieniškos situacijos, jeigu į jas žiūrėsi su humoru, mokėsi klausytis skaitomo teksto. Ketvirtokai mokėsi skaityti prieš didesnę auditoriją, perteikti kūrinį vaidmenimis. Mokiniams toks skaitymas patiko. Refleksijoje vaikai darželio auklėtiniai žavėjosi savo vyresniais draugais, džiaugėsi jų sklandžiu skaitymu. Mokiniai pasakojo, jog norėtų daugiau tokių renginių, susitikimų su savo draugais.
Skaitymo akcijas organizavo ir pravedė: direktoriaus pavaduotoja pradinių klasių ugdymui Violeta Chockevičienė; mokytojos metodininkės: Diana Lileikienė, Virginija Macijauskienė, Laima Akucevičienė.

DSCF2315      DSCF2321      DSCF2323

L/d „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinio ugdymo grupėje
2015-03-12

DSCF2599      DSCF2602      DSCF2610

L/d „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupėje
2015-03-13

DSCF2630      DSCF2632     DSCF2637

 

Leave a Reply