Informacija mokytojams

Mokytojai,

papasakokite savo mokiniams apie su dėstomu dalyku susijusias specialybes ir sužadinkite profesinį mokinių smalsumą, ne tik motyvuokite mokinius gerai mokytis, bet ir padėkite jiems formuotis įvairius įgūdžius, būtinus karjeros kelyje.

 

Ugdymo karjerai koordinatorės mokytojus:

  • supažindins su metodine ugdymo karjerai medžiaga;
  • siūlys klasės valandėlių temas;
  • organizuos karjeros pamokėles ugdytiniams;
  • konsultuos įvairiais klausimais ugdymo karjerai tema;
  • padės organizuoti išvykas į įmones, mokymosi įstaigas, darbo biržą;
  • padės organizuoti profesinį veiklinimą (veiklas, kuriose mokiniams padedama aktyviai pažinti profesijų ypatumus, kaupti darbo patirtį, planuoti būsimą karjerą).

Kovo mėnesio klasės valandėlių, skirtų UK, tvarkaraštis.

Naudinga informacija:

PROJEKTAS „KAM TO REIKIA?“

Projektas „Kam to reikia?!“ yra tarpininkas tarp verslo profesionalų, norinčių dalintis savo patirtimi, bei mokyklų, siekiančių mokiniams suteikti reikiamų žinių. Tai  – gyvosios teorijos pamokos mokiniams, kurių metu praktikai įtraukiami į profesinę savanorystę mokyklose, o moksleiviai skatinami kurti, mokytis ir tikėti savimi.

„Kam to reikia?!“ internetinėje platformoje prisiregistravę mokytojai gali siūlyti pamokas ar kitokios formos mokymosi projektus, į kuriuos norėtų įtraukti verslo profesionalus su jų praktinėmis žiniomis ir patirtimi. Verslo profesionalai savo ruožtu gali teikti idėjas ir pasiūlymus, kaip jie galėtų praturtinti mokytojų veiklas su mokiniais.

Trumpai tariant, čia susitinka mokyklų poreikiai ir praktikų teikiamos galimybės. Atradę patinkančią projekto idėją, mokytojas ir profesionalas mūsų svetainėje gali susisiekti vienas su kitu ir suorganizuoti gyvą projekto pristatymą mokiniams.

www.kamtoreikia.lt/

MOBILIOJI BIOKLASĖ

„Mobilioji bioklasė“ – tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina Lietuvos moksleivius su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais.

„Bioklasėje“ moksleiviai ne tik išbando tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atlieka modernius biomokslų eksperimentus, kurie, pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR ir kaip ji funkcionuoja. Edukacinę programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.

Per pirmuosius metus jau aplankėme daugiau nei 40 Lietuvos mokyklų. Jei norite, kad „Mobilioji bioklasė“ atvyktų ir į jūsų mokyklą, prašome rašyti el. paštu raminta.zimbiene@thermofisher.com. Laiške nurodykite savo mokyklos pavadinimą, miestą ir kontaktinį telefoną.

www.bioklase.lt/

 

TYRĖJO DIENA JŪSŲ MOKYKLOJE!

Į jūsų mokyklą gali atvykti mokslininkų komanda kartu su demonstracine laboratorija. Nepraleiskite puikios progos pasinerti į nenuspėjamą mokslo pasaulį. Tyrėjo diena – tai galimybė 5–12 klasių mokiniams iš arčiau susipažinti su mokslininko profesija.

Vizitų komanda kartu su mobilia demonstracine laboratorija atvyks į mokyklą iš anksto suderintu laiku. Tyrėjo dienos programa bus pritaikyta pagal kiekvienos mokyklos poreikius ir bus organizuojama skelbiant netradicinio ugdymo dieną mokykloje arba per mokyklos projektų savaitę. Tyrėjo diena vyks mokykloje pamokų metu ir truks apie 4 valandas. Programa bus padalyta į kelias dalis pagal mokinių amžių. Vienai mokinių amžiaus grupei programa truks vieną pamoką, tačiau tuo pačiu metu vyks keli užsiėmimai ir mokiniai galės pasirinkti labiausiai juos dominantį.

Mokytojai, jeigu norite surengti Tyrėjo dieną savo mokykloje, prašom rašyti vizitų organizavimo komandai vizitai@jaunasis-tyrejas.lt

www.jaunasis-tyrejas.lt/

 

KVIEČIAME DALYVAUTI NACIONALINĖJE KARJEROS SAVAITĖJE

Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje mokytojams tampa vis sunkiau mokiniams suteikti visapusiškas žinias apie įvairias naujoves ir praktinį jų pritaikymą. Iniciatyva „Kam to reikia?!“ suteikia mokytojams galimybę pasitelkti į pagalbą įvairių sričių profesionalus. Šie specialistai dalinasi savo patirtimi, pristato skirtingas profesijas ir įmones, taip padėdami sudominti moksleivius gyvenimu mokykloje.

Siekdami suteikti galimybę moksleiviams susipažinti su profesijų įvairove, globojami Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, 2013 m. Lapkričio 11-15 d. Lietuvos mokyklose organizuojame Nacionalinę karjeros savaitę.

Jos metu mokyklose Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyks įvairių organizacijų atstovų ir moksleivių susitikimai, kurių metu įvairių sričių specialistai moksleiviams pasakos apie savo veiklą.

Kviečiame Jus prisijungti prie šios iniciatyvos ir suteikti moksleiviams galimybę susipažinti su įvairių profesijų atstovais ir galbūt taip pasirinkti savo ateities kelią.

Kaip dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėje galite rasti paspaudę šią nuorodą: http://www.kamtoreikia.lt/lt/apie/naujienos/perziura/43

Kartu mes galime padėti jiems atsakingai pasirinkti savo ateities kelią! Jei Jums kiltų klausimų, būtinai susisiekite su mumis mielai pagelbėsime!

Živilė Drėgvaitė
„Kam to reikia?!” Direktorė
Tel. +370 615 14339,
El.paštas: zivile@kamtoreikia.lt