Projekto aprašymas

UNESCO Asocijuotų mokyklų projekto (ASPnet) viena iš veiklos dalių yra nuo 1989 m. vykdomas Baltijos jūros projektas (toliau – BJP). Pagrindinė projekto idėja buvo suvienyti devynių Baltijos jūros valstybių – Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos – mokyklų pastangas ieškoti bendrų regiono aplinkosaugos problemų spendimo būdų.
Šis aplinkosaugos projektas skirtas moksleiviams. Jie su mokytojų pagalba atlieka stebėjimus, pildo anketas, rašo straipsnius į BJP du kartus per metus leidžiamą žurnalą. Projektas skirtas ne tik šviesti ir skatinti domėtis regiono aplinkosaugos problemomis, bet ir padėti suvokti mokslinius, socialinius, kultūrinius žmonijos ir aplinkos tarpusavio priklausomybės aspektus. Projektas taip pat skatina ir gerokai palengvina tiek mokytojams, tiek moksleiviams nepaprastai naudingą apsikeitimą informacija apie naujus aplinkos apsaugos metodus, jų diegimo rezultatus ir dalijimąsi projektų įgyvendinimo patirtimi.
Apie tarptautinio Baltijos jūros projekto veiklą anglų kalba išsamiau galima sužinoti internete adresu: http://www.b-s-p.org
Kas trejus metus keičiasi projektą koordinuojanti šalis. Lietuva projektui pirmininkavo nuo 2006 m., o 2009 m. generalinis koordinavimas buvo perduotas Latvijai, o nuo 2012 m. rudenio projektą koordinuoja Estų koordinatorė.
Apie paskutinę Lietuvos rengiamą koordinavimo konferenciją galite plačiau sužinoti adresu internete: http://www.b-s-p.org/home/
Šiuo metu projekte dalyvauja 28 Lietuvos mokyklos. Mūsų mokykla Baltijos jūros projekte dalyvauja nuo 1997 m.

Aprašymą parengė projekto koordinatorė Violeta Lukočienė

Leave a Reply