Koncertinė „Atlajos“ šokėjų kelionę į Turkiją

Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvas „Atlaja”  š.m. balandžio 20 -27 dienomis, savivaldybės sprendimu vyko į Turkijos Alanijos miestą paminėti  Turkijos Nacionalinio suvereniteto ir vaikų dienos.
Į kelionę, kurioje viešėjome savaitę, vyko 12 mokinių, šokančių lietuvių liaudies  ritmu, vadovė R. Kurpeikytė ir  Pamario pagrindinės mokyklos mokytojos, gelbėjusios kelionės metu – Asta Grigalienė, kuri puikiai vertėjavo visos kelionės metu, ir Virginija Macijauskienė.
Visi miesto svečiai, t.y. grupės iš Murmansko, Saratovo, Latvijos, Suomijos, Tuniso, Azerbaidžano, Lenkijos ir dar viena Lietuvos grupė iš Trakų, pasidabinę tautiniais drabužiais, šokiais, dainomis bei muzika, reprezentavo savo šalį koncerte, kuris buvo skirtas Turkijos vaikų dienai paminėti.
Be kaitrios saulės ir nudegusių skruostų džiaugėmės galėję vykti į įvairias ekskursijas, mus supažindinusias su gardžiais patiekalais, spalvinga Turkijos kultūra, įdomia krašto istorija. Apsilankėme antikiniame Sidėjos mieste, lietuvišku šokiu ir muzika tikrinome pasauliniu mastu giriamą Aspendos amfiteatro akustiką, maudėmės šiltoje jūroje Kleopatros paplūdimyje, besigardžiuodami ragavome tikro turkiško kebabo. Susipažinome su Turkijos mokyklų ugdymo(si) ypatumais – pasisvečiavome pagrindinėje mokykloje, esančioje pačioje kalno viršūnėje.
Tą patį vakarą kartu su visomis delegacijomis plaukiodami Viduržemio jūroje svarstėme, kaip būtų gerai, jeigu tokie projektai truktų kiek ilgiau – nenorėjome, jog kelionė taip greit pasibaigtų.
Už dalyvavimą koncertinėje kelionėje šokėjai dėkoja choreografijos mokytojai ekspertei Ritai Kurpeikytei už paruošimą, iniciatyvumą ir šaunias idėjas bei Pamario pagrindinės mokyklos mokytojoms Astai Grigalienei ir Virginijai Macijauskienei, besirūpinusiomis šokėjais iki pat kelionės pabaigos. Ačiū Šilutės miesto savivaldybei, jog šokėjų ir jų vadovės svajos patapo žavia realybe!
Visai netrukus, dar nespėjus išblėsti Turkijos įspūdžiams,  ,,Atlajos” šokių kolektyvas ir Pamario pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvas ,,Viržytė” su vadove R. Kurpeikytė, saule lepinusią gegužės 8-ąją patraukė Kauno link – dalyvavo respublikiniame tautinių šokių kolektyvų festivalyje ,,Po malūno sparnais”. Festivalyje dalyvavo šeši Lietuvos kolektyvai iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Birštono ir paties Kauno. Entuziastingai save pristatėme šokio ritmu, besididžiuodami, jog esame pasipuošę unikaliais Mažosios Lietuvos krašto tautiniais kostiumais, šokame mūsų krašto šokio žingsneliais.
Džiaugiamės tokia garbe – galimybe garsinti savo krašto vardą kituose Lietuvos regionuose.

Autoriai: Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai
Germanas Urbonavičius ir Ugnė Bertašiūtė