2014 – Kristijono Donelaičio „Metų” skaitymai

Integruota lietuvių kalbos ir dailės pamoka-paroda „Jau saulelė vėl…“
2014-03-05

Kovo 5 dieną, 6 d klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir dailės pamokoje „Jau saulelė vėl…“. Pamoka buvo skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.
Poemos „Metai“ pasirinktas ištraukas skaitė mokytoja Jolanta Mačiulienė, 6 d klasės mokinės: Rebeka Baliutavičiūtė, Emilija Vismantaitė, Beatričė Kalvaitytė, Simona Bendžiūtė, Viltė Tamašauskaitė.
Išgirstas poemos ištraukas mokiniai interpretavo savo piešiniuose, siekdami atskleisti kūrinio grožį, savitumą ir literatūroje, ir mene.
Mokytoja Rasa Astasevičienė apibendrino darbus, skatino mokinius kritiškai įvertinti savo veiklą, išreikšti nuomonę apie klasės draugų darbus bei siekė susieti Kristijono Donelaičio kūrybą istoriniu požiūriu. Mokiniai išrinko vaizdingiausius darbus ir surengė darbų parodą.
Pamoką pravedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jolanta Mačiulienė ir dailės mokytoja metodininkė Rasa Astasevičienė.

2      1      3

4      5      6

7      8      9

10      11      12

13      14      15

16      17      18

19      20      21

22      23      24

25      26      27

Projektas „Kristijonui Donelaičiui – 300“
2014-04-24

2014 – uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Nacionaliniais Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ skaitymais. Mokyklos bendruomenė visus metus mini garbaus rašytojo Kristijono Donelaičio 300- ųjų metinių sukaktį.
Visą balandžio mėnesį pradinukai klasėse rinko medžiagą apie poetą, domėjosi jo biografija, to meto istorija, skaitė „Metų“ ištraukas, piešė iliustracijas.
Balandžio 24 dieną pradinukai susirinko į aktų salę aptarti ir pristatyti ką sužinojo apie Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininką.
Pirmokai skaitė ištraukas iš „Pavasario linksmybės“, antrokai – „Vasaros darbai“, trečių klasių mokiniai „Rudens gėrybės“, o ketvirtokai – „Žiemos rūpesčiai“.
Mokiniai surengė piešinių parodą, kuriuose piešė iliustracijas kaip įsivaizdavo pavasario linksmybes, vasaros darbus, rudens būrų gyvenimą ir to meto žmonių žiemos rūpesčius.
Iš mokinių ir mokytojų lūpų ištarti poemos žodžiai dar kartą patvirtino, kad poetas buvo be galo kūrybinga asmenybė, atskleidęs lietuviško žodžio grožį, kuris nugalėjo amžių tėkmę ir pasiekė mus.
Projektą parengė ir renginį pravedė:
Mokytojos metodininkės Vida Giedrienė, Dalia Elena Solovjovienė, bibliotekininkė Laima Lendraitienė, pradinių klasių mokytojos.

Daugiau skaitykite:

Ketvirtokai skaito kristijono Donelaičio „Metus”. Dalia Elena Solovjovienė. „Žvirblių takas” Nr. 2, 2014

IMG_4402      IMG_4404      IMG_4408

IMG_4410      IMG_4412      IMG_4414